وکیل خانواده وکالت خانواده توسط وکیل متخصص خانواده دادیاب

برای مثال اگر موکل یک خانم است و قصد دارد که مهریه‌ی خود را از همسرش بگیرد، وکیل خانواده باید تلاش کند در این راستا اقداماتی را انجام دهد تا در نهایت زن بتواند مهریه‌ی خود را به طور کامل از مرد بگیرد. مطابق قانون وکالت اولین اقدام وکیل می بایست برقراری صلح و سازش باشد ، قطعاً از اخلاق نیز ایجاب می نماید وکیل خانواده ابتدا راه مذاکره و صلح و سازش را پیگیری نماید و در صورت عدم حصول نتیجه اقدامات دیگری را آغاز نماید . اما این تصور کاملا اشتباه و مردود است همانطور که بیان شد آن شخص پیروز واقعی دعاوی خانوادگی است که بتواند سلامت جسم و روح خود را حفظ نموده و با پشت سر گذاشتن تجربیات تلخ زندگی قبلی خود ، با فکری جدید و نگرشی متعالی به زندگی خود ادامه دهد . البته آنچه که تجربه سالها فعالیت در این زمینه برای این مجموعه به دست آمده آن است که تمامی دعاوی خانوادگی بالاخره روزی با توافق زوجین خاتمه می یابد حال ممکن است این توافق ظرف یک سال صورت گیرد و یا شاید بعد از ۷ سال در هر صورت هیچ یکی از زوجین در این اختلافات پیروز واقعی نبوده و هر دو طرف متضرر خواهند شد . قطعاً نمیتوان به پرونده های خانواده به عنوان یک پرونده حقوقی معمول نگریست چرا که عدم برقراری صلح ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به فرزندان مشترک و حتی خود طرفین وارد نماید .

آنچه ممکن است برخی خانواده ها را نگران کند، هزینه های سالیانه اخذ وکیل حقوقی خانواده است. در این مورد باید توجه داشت که با یک محاسبه سرانگشتی متوجه می شویم که هزینه های ناشی از اشتباهات حقوقی، تجاری، تربیتی و روابط بین فردی که می تواند شامل زمان، عمر، انرژی و هزینه های دادرسی در مراجع قضایی، خسارات وارد آمده و رفت و آمد و … باشد بسیار کمتر از هزینه اخذ وکیل است. چنان که افراد برای جلوگیری از پرداخت هزینه هنگفت درمان در موارد احتمالی خود را در مقابل هزینه های درمانی بیمه می کنند.

باید بدانید که انتخاب وکیل باید بر اساس نوع پرونده و شرایط اثباتی باشد که بتوان با جستجو در گوگل وکیل پایه یک دادگستری که بتواند بهترین وکیل باشد را جستجو کرد زیرا امروزه اینگونه نیست که هر شخصی که وکیل دادگستری باشد بتواند در همه موضوعات حقوقی و کیفری که به او رجوع می شود وکالتی حرفه ای و با موفقیت داشته باشد. در این که هر فردی خود به تنهایی و بدون مراجعه کردن به یک مشاوره وکیل خانواده ، می تواند مشکلات و مسائل حقوقی خود را طرح و همچنین پیگیری نماید ، بحثی‌ نیست . اما از آن جایی که بسیاری از افراد با روند بررسی و همچنین با قوانین و مقررات موجود ، آشنایی ندارند و اطلاع چندانی نیز ندارند ؛ با مراجعه نمودن به مراجع قضایی ، علاوه بر آن که زمان بسیار زیادی را باید صرف این کار کنند ، از طرفی نیز باید مشکلات و سختی ها ، و .. به همین خاطر می توان به وکیل متخصص خانواده ، مراجعه کرد تا راه مطمئن تر و سریع تر را برای رسیدن به نتیجه مطلوب و مورد نظر آنان پیدا کرد .

وکیل خانواده وکالت خانواده توسط وکیل متخصص خانواده دادیاب به شما پیشنهاد می شود که بصورت حضوری و مفصل از یک وکیل مشورت اخذ نمایید.

اگر برای اجازه ازدواج و اذن پدر به مشکل برخوردید میتوانید از طریق دادگاه اقدام کنید. لازم به ذکر است که در صورت توافق در حضانت بین پدر و مادر تا قبل از بلوغ ظبق توافق عمل میشود. از این رو زن برای استرداد وسایلی که در خانه شوهر است باید بتواند ثابت کند که این اثاث را او تهیه کرده است. از این رو اغلب بعد از تهیه وسایل خانه سیاهه ای آماده می کنند و آن را به امضا مرد می رسانند تا در صورت بروز مشکل بتوانند با استناد به آن اثاث را مسترد کنند.

مطالبه نفقه فرزند توسط وکیل خانواده مسلماً هر وکیل با توجه به تعاریف قانونگذار و دفاعیات مستدل و مدارکی که بدست آمده است میتواند جهت اثبات نفقه فرزند از طریق محاکم وارد عمل شود. برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند. یک نوع نفقه دیگر هم وجود دارد که به ‌عنوان نفقه اقارب شناخته می‌شود. اقارب معمولاً پدر و مادر فرد هستند که فرزند موظف است در صورت استطاعت مالی خود و ناتوانی پدر و مادرش، هزینه‌های زندگی آن‌ها را بپردازد.

  • بنابراین به نظر می رسد نسبت به سایر قوانین، مجازات در این بخش کمی تعدیل یافته تر است.
  • اگر تمایل موکل به طلاق و جدایی باشد دعاوی مطروحه می بایست بسیار قاطع و جدی و سریع صورت بگیرد ، به طوری که یا دادگاه خانواده به راحتی رای طلاق را صادر نماید و یا طرف مقابل توافق به حل و فصل موضوع بنماید .
  • توجه داشته باشيد كه موفقيت براساس شانس و به صورت اتفاقي به دست نخواهد آمد و در شغلي مثل وكالت تك به تك مراحل و اقدامات سرنوشت ساز و تاثيرگذار است .
  • موسسه حقوقی تهران طلاق ، از جمله موسسه هایی است که دارای سابقه ای درخشان در خصوص فعالیت در حوزه مسائل خانواده ، می باشد .
  • زمانیکه زوجه در عسر و حرج که به معنای سختی و رنجی که عادتا قابل تحمل نمی باشد قرار داشته باشد که معیار تشخیص عسر و حرج دادگاه می باشد.
  • تنها تفاوت ازدواج موقت با دائم در این است که بر مرد، نفقه زن (تهیه خوراک، پوشاک و مسکن) واجب نیست و پس از سپری شدن زمان عقد دیگر نیازی به خواندن صیغه طلاق نیست.

به طور منظم به مرجع قضایی مراجعه کند، از لوایح دفاعیه طرف مقابل با خبر شود، با قاضی پرونده در مورد شرایط پرونده صحبت داشته باشد و موکل خود را در جریان اخبار پرونده قرار دهد. 1- در صورتی که موکل آن وکیل ، تمایل به جدایی و طلاق داشته باشد در این صورت وکیل خانواده باید ، دعوای مطرح شده را به صورت جدی و سریع و قاطع پیش ببرد به طوری که ، یا طرف مقابل موضوع را با توافق حل و فصل کند و یا حتی ، دادگاه مربوطه رای طلاق را صادر نماید . از بیشترین پرونده های حال حاضر در محاکم قضایی را پرونده های مربوط به خانواده و در رأس آن پرونده های طلاق تشکیل میدهند و هر کدام از زوجین جهت رسیدن به هدف خود و احقاق حقوق کامل خود میبایست با انتخاب وکیلی کاردان و با تجربه این امر را تسریع بخشد.

وکیل فعال در حوزه خانواده باید در زمینه طلاق توافقی، طلاق از طرف مرد و یا طلاق از طرف زن، پرونده‌های زیادی را انجام داده باشد. طلاق توافقی یکی از پرونده‌هایی است که وکلای زیادی در این زمینه فعالیت دارند. آشنایی به فراینده مشاوره بهزیستی، انجام پرونده طلاق توافقی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و نیز تخصص در زمینه طلاق از سمت زوجه یکی از بارزترین ویژگی‌های وکیل خوب شاغل در حوزه خانواده است.

بخصوص این که وکیل خانواده تعرفه‌های گوناگونی خواهد داشت و بسته به پیچیدگی و شرایط پرونده این رقم متفاوت است. اما به‌هرحال ما گاهی نیاز داریم که مشاوره دریافت کنیم تا از کیفیت کار، آگاه شویم. در واقع سیستم کار مؤسسه تهران طلاق به این صورت است که شما نخست یک تماس تلفنی برقرار کرده و پس از آن مطابق نیاز شما بهترین وکیل معرفی می‌شود. او یک شرح کلی از پرونده شما دریافت کرده و در صورت نیاز اسناد و مدارک را به‌صورت الکترونیک برای او می‌فرستید. قطعاً مراجعه‌های حضوری در دفتر وکیل خانواده شامل هزینه‌های زیادی خواهد بود.

برای حضانت و مواظبت کردن طفل كه والدیـن او از یكدیگر جدا شده‌اند، مادر تا ۷ سالگی (پسر یا دختر فرقی ندارد) اولویت دارد و پـس از آن حضانت با پدر می باشد. دختر در سن ۹ سالگی و پسر در سن ۱۵ سالگی از سن حضانت خارج شده و میتواند خود گزینش نماید که با پدر زندگـی نماید و یا مادر. بعد از ۷ سالگی هم پـس از اینکه حضانت فرزند به پدر داده شد مادر میتواند برای ملاقات با فرزندش زمان بگیرد. برای اینکه زوجه حق طلاق داشته باشد و بتواند در امر انحلال نکاح دخالت داده شود باید از روش حقوقی خاصی تبعیت نمود . در نهایت اگر طرف دوماه مالی پیدا نشود یا ظرف ۶ ماه کار به نتیجه نرسد، به دادخواست زوجه یا وکیل او گواهی مبنی بر مراجعه به دادگاه صادر می‌شود. اجرت المثل را می‌توان بهایی دانست که به زن به قصد دریافت فرد (عدم تبرع) در منزل همسر خود و در ازای اموری که انجام می‌دهد تعلق می‌گیرد که این امور عبارت از آشپزی کردن بزرگ کردن فرزندان و به طور کلی هر کاری است که در مورد زن در خانه همسرش انجام می‌دهد .