65 طراحی تراس، بالکن، پاسیو ideas patio design, backyard, backyard patio | elitarchgroup

در تزئین بهار خواب می توانید از المان های متنوعی استفاده کنید. شاید هر دو دارای شباهت هایی باشند ولی تفاوت های جزئی نیز دارند و مزیت پاسیو و تراس این است که می‌توان در فضای خانه نیز از آن استفاده کرد. از دیگر ایده های بسیار جذاب در تراس پاسیو و منزل شما استفاده از چمن مصنوعی است. این گزینه به راحتی مثل موکت به کف پاسیو و تراس می چسپد؛ مخصوصا برای افرادی که دارای کودک هستند بیشتر کارایی دارد. برای استفاده کردن از چمن مصنوعی باید ابتدا به عرض و ارتفاع تراس یا پاسیو در منزل خود توجه کنید.

تفاوت بالکن و تراس

برای بالکن یا تراس می‌توانید از مصالحی که شستشوی راحت‌تری دارند و بادوام‌تر هستند استفاده کنید. آیا تا به حال به استفاده از انواع آبنماهای پیش‌ساخته در طراحی تراس و بالکن خود فکر کرده‌اید؟ آبنما‌ها مدل‌های متنوعی دارند که در طراحی و دکوراسیون تراس و بالکن بسیار جذاب هستند. بالکن‌ها با استفاده از وسایل تزئینی ساده ظاهر زیباتری خواهند داشت. میز و مبل تاشو هم ضمن این که قضایی برای نشستن ایجاد می‌کنند، کمتر فضا اشغال می‌کنند و می‌توانند تنوع بیشتری داشته باشند. اگر به دنبال ساخت تراس و بالکن و پاسیو با کمترین هزینه هستید، گزینه‌های بسیاری در اختیار خواهید داشت. باغچه­‌ها و فلاورباکس­ها باید تا جای ممکن به گونه ای طراحی شوند که امکان ریختن زباله در آن‌ها به حداقل ممکن برسد و در صورتی که در آن‌ها زباله یا ته سیگار ریخته شد، به راحتی قابلیت تمیز کردن داشته باشند.

  • در واقع پاسیو یک حیاط کوچک‌تر در پشت خانه برای کسب آرامش به شمار میرود.
  • ایوان ها یکی از اجزای مهم در مــــــعماری سنتی ایران به شمار می روند که فضایی میانی، بین بیرون و درون هستند و ریشه ی پیدایش آن به دوره اشکانیان برمی گردد.
  • اگر به فروشگاه لوازم خانگی رفتید و قصد داشتید میز برای فضای بالکن خود بخرید به جای میزهای مربعی و مستطیلی میزهای دایره‌ای یا بیضوی را انتخاب کنید.
  • در یک تراس کوچک، استفاده از نیمکت بزرگ منطقی به نظر نمی‌رسد و اگر کارفرما اصرار زیادی برای داشتن نمیکت داشته باشد، باید نیمکت‌هایی را طراحی کرد که قابلیت تاشو داشته باشند و به دیوار نور طبیعی متصل شوند.
گیاهانی که در بالکن‌ها، تراس‌ها و پاسیوهای عمومی‌قرار می‌گیرند، باید مقاوم در نظر گرفته شوند. همچنین در طراحی بالکن، تراس یا پاسیو ای که در یک مهدکودک قرار گرفته باشد، باید از انتخاب گیاهان سمی، جدا اجتناب کرد و نباید فقط به دلیل زیبایی یک گیاه آن را کاشت. برای داشتن تراسی زیبا از المانهای مناسب دیگری مانند گل‌ها و گیاهان نیز می‌توان استفاده کرد. در این شرایط می‌توان با استفاده از گلدان‌های کوچک یا گلدان‌های آویز نه تنها فضایی دلنشین را خلق کرد بلکه با استفاده از این آویزها در محیط بالکن یا تراس مان تا حد امکان از اشغال فضای باقیمانده خودداری کنیم. وجود گل‌ها وگیاهان طراوت و شادابی خاصی را بوجود می‌آورد حالا می‌شود با اضافه کردن یکی دو صندلی کوچک از فضای باقیمانده نهایت استفاده را کرده و خالق تراسی زیبا و شاداب باشید. یکی از مبلمان های جذاب برای فضاهای بیرونی مبلمان تابی هستند که امروزه در انواع مدل ها و طرح ها در بازار موجود اند.

مزایای پاسیو چیست؟

اگر در خانه خود تراس و پاسیو دارید و برای تزیین طراحی دکوراسیون و استفاده از آن به دنبال ایده های ناب و ایده آل می گردید حتما تصاویر و عکس های موجود در این بخش را با دقت بیشتری دنبال کنید. اما تراس‌ها از فضای بزرگ‌تری برخوردار هستند که شما می‌توانید آن را چیدمان کنید. در بالکن‌ها معمولا یک باربیکو قرار میگیرد و دیگر فضایی برای چیدمان صندلی و یا استفاده از آن وجود ندارد. حالا ما در این مقاله قصد داریم تا فرق بین بالکن، تراس، پاسیو و ایوان را برای شما بازگو کنیم. از پرده ها برای حفظ حریم خصوصی، حفاظت از حریم خورشید، افزایش جذابیت و زیبایی محیط استفاده کنید.

65 طراحی تراس، بالکن، پاسیو ideas patio design, backyard, backyard patio | elitarchgroup