اتاق فرار چیست و هر آنچه که درباره اسکیپ روم باید بدانید لوکس ویلا | allescape

از جمله ویژگی های این بازی، مساحت بزرگتر و تنوع فضاهای بازی و نیز دکوراسیون و فضاسازی جذابی است که دارد. از همان تاریخ، اتاق‌های فرار متعددی در ژاپن، آمریکا و سراسر دنیا ایجاد شد تا در سال ۲۰۱۶ یعنی ۱۳۹۵، اولین اتاق فرار ایران در تهران تاسیس شد. شرکت اسکیپ روم دات‌آی‌آر (escaperoom.ir) اولین شرکتی بود که ایده اتاق فرار را در ایران اجرایی کرد و حالا در سراسر کشور، بیش از ۲۰۰ مجموعه فرار و اتاق فرار مستقل فعالیت می‌کنند.

اتاق فرار طاق خونی

اتاق فرار اکتشاف، اولین بازی از مجموعه نوین اسکیپ است که در محدوده نارمک واقع شده. معماهایی که در بازی وجود دارند، ترکیبی از معماهای ساده و پیچیده هستند، پس بازی برای شما اوج و فرودهای متفاوتی را دارد. چند طبقه بودن ساختمان و طراحی فوق‌العاده دکور در این فضا، روند بازی را بسیار جذاب‌تر و چالشی‌تر می‌کند. به این مجموعه، برگشت‌هایی را اضافه کنید که باید به تنهایی یا با دوستانتان انجام دهید تا به سرنخ‌ها و راهنمایی‌ها دست پیدا کنید.

آشنایی با تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری قصر قند

اتاق فرار چیست و هر آنچه که درباره اسکیپ روم باید بدانید لوکس ویلا | allescape

سپس درب پشت سر آن‌ها قفل می‌شود و بازیکنان باید با پیدا کردن سرنخ‌ها و حل کردن معماها در قالب کار گروهی و ظرف مدت زمان مشخص، راه خروج از اتاق را پیدا کنند. برای یک خروج موفق باید مهارت، سرعت عمل، تمرکز، متفاوت دیدن، گشتن جاهای غیر معمول و فکر کردن به سناریو را در خود تقویت کنید و حواستان به نکاتی باشد که اپراتور بازی به شما گفته است. تقریباً هیچ اسکیپ رومی نیست که به این سادگی ها به هدف برسید و پیروز شوید.

  • اتاق فرار کینه با تم ترسناک و دلهره‌آور، یک بازی با درجه سختی ۸۰ درصد است.
  • طوفان شدت گرفته و سیستم فاضلاب شهری توانایی عبور این حجم از آب را ندارد.
  • چون زمان بازی محدود است، به همین دلیل باید کمی با کدهای رمز و معماهای مختلف و حتی قفل های اتاق فرار آشنایی کافی داشته باشید.
  • اسکیپ روم فرار از گاراژ متروکه می ‌تواند برای کسانی که به تعمیر ماشین علاقه دارند یا مهارتی در این زمینه دارند بسیار جالب باشد.

برای این بازی به 4 تا 8 هم تیمی نیاز دارد و باید در 60 دقیقه این معما را حل کنید. مدت زمان این بازی 60 دقیقه است و برای بازی به 4 تا 6 هم تیمی نیاز دارید. داستان بازی هم از این قرار است که شما و هم تیمی‌هایتان قرار است در نقش تعدادی سارق وارد خانه پیرمردی مسن و نابینا شوید – خانه‌ای که در آن 300 هزار دلار پول قرار گرفته. برای رزرو اتاق‌ فرارهای اسکیپ روم می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید. افراد بالای ۱۳ سال می‌توانند در اتاق فرار صحرای نفرین‌شده شرکت کنند. شما در طول این مسابقه باید برای حفظ جان خود و به‌دست‌آوردن چیز باارزشی بجنگید.

محیط این اتاق مانند یک هتل طراحی شده که داستان آن بسیار به واقعیت نزدیک باشد. در این سناریو شما در اواسط جنگ دوم جهانی در یکی از زندان‌های برلین اسیر شده‌اید، سعی کنید در مدت‌زمانی که برای شما تعریف شده است، از این زندان فرار کنید که این کار اصلا کار ساده‌ای برای شما و دوستانتان نخواهد بود. به خاطر داشته باشید حتما هر شب تا قبل از نیمه‌های شب باید خانه را ترک کنید، زیرا ممکن است شما نیز دچار این جنون شوید و دقت کنید که ممکن است در هرکدام از شب‌ها این اتفاق برای شما بیفتد و شما از همان لحظه بازنده بازی‌اید. این مجموعه نیز برای کسانی که علاقه به هیجانات زیاد و ترس و استرس دارند، بسیار پیشنهاد می‌شود. حداقل ۱۰ مترمربع برای فضای مانیتورینگ و اتاق انتظار حتما در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که علی‌رغم طراحی ساده این اتاق‌ها در اوایل با استقبال فراوانی روبه‌رو شد و بلیط‌ها به‌سرعت به ترسناکترین اتاق فرار کرج فروش می‌رسید.

نگاهی به فیلم «شکار»، پر حاشیه‌ترین فیلم سال ۲۰۲۰